تبلیغات
بانوان - مامان شبیه پرنسس شدم؟
ای بابا شما هم خیلی سخت گرفتید.آخه این بچه، چه می فهمه الگو یعنی چه و تقلید چیه؟ بچه هر کاری کنی بچه است و اگر علاقه به عکسی یا برچسبی نشون میده از روی زیبایی اونه. در همین صحبت ها بودیم که دختر بچه کوچکش که هر چه وسیله آرایش و خودکار بود مالیده بود روی صورتش وارد اتاق شد و گفت مامان شبیه پرنسس روی کیفم شدم.

همیشه گفته اند که، پیشگیری بهتر از درمان است، ولی نمی دانم چرا ما این نکته را در تربیت فرزندمان لحاظ نمی کنیم و درست در همان زمانی که در مقابل ما  می ایستد و می گوید: من این واجب دینی رو دوست ندارم به دنبال عالمی روحانی می گردیم که بیابد و مشکل اعتقادی فرزند ما را حل کند و این در حالی است که دین ما تربیت کودک را قبل از بدنیا آمدن کودک سفارش می کند.

در زمانی که ما فرزندانمان را به مدرسه می فرستیم یعنی اینکه آنها دیگر آماده الگو گرفتن شده اند، حال اگر گفتار ما حجاب باشد، ولی در رفتار ما و در هنگام خرید لوازم التحریر  و کیف فرزندانمان اهمیت حجاب و عفاف را به آنان نشان ندهیم در اینصورت گفتار ما تاثیرچندانی ندارد و اینجاست که لوازم التحریر کودکان می شود الگویی برای آنان و باید در واقع منتظر این باشیم که لوازم التحریر  شود لوازم التغییر و این دو دلی که در ذهن آنان از کودکی نقش می بندد در بزرگی براحتی قابل تغییر نیست.


به نظر شما لوازم التحریر چه مقدار تاثیر بر روح و روان کودکان دارد؟
برچسب ها: عکسی یا برچسبی، وسیله آرایش، عالمی روحانی، مشکل اعتقادی، لوازم التحریر شود لوازم التغییر، تقلید، پرنسس،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 14 مهر 1391 توسط داود