تبلیغات
بانوان - بانو مجتهده امین
عمر خود را از کودکی تا کهولت به بطالت نگذراند، به نحوی که دیگران به او اعتراض می کردند که تو چگونه مشغول به مطالعه می شوی و تفریح را رها می کنی؟ ولی خودش می گوید: من به جهت اشتیاق شدیدی که به مطالعه داشتم سخن ناروا و استهزاء های آنان را تحمل می کردم .

و در روزهای آخر عمرش جایگاه خود را اینچنین معرفی می نماید. من دیشب  خدمت جدم رسول الله (صلی الله علیه و آله) رسیدم و مرتبه نفس مطمئنه را مشاهده کردم.

 بله ایشان کسی نیست جز بانو مجتهده امین که در رابطه با حجاب جملات نابی دارد که قسمتی از آن جملات را در اینجا می نویسم و امیدوارم برای بانوان عزیز مفید واقع شود.
خواهرم می دانید که این گوینده ناچیز از صنف زنان می باشم و طبیعت زن را بهتر از مردان می دانم و طالب سعادت و خوشبختی و آسایش و آزادی شما هستم. کشف حجاب اگر چه در ظاهر موافق با طبیعت زن است که مایل به جلوه گری است و اگر بی حجاب در خیابانها و معابر گذر کند راحت تر است لکن ببین صلاح دین و دنیای تو در چیست؟

حکم حجاب تکلیف است و البته تکلیف زحمت دارد و شاید بعضی از خانم ها و دوشیزگان خیال می کنند باحجاب بودن و خانه نشستن اسباب ضعف و نقص آنها می شود لکن این فکر اشتباه است، شهوت پرستی است که منکرات را به صورت زیبا در نظر جلوه می دهد، قدری فکر خود را به کار بیندازید و از دریچه عقل خود وضعیت امروزه را بنگرید و انصاف دهید آیا این وضعیت با دین داری و ایمان و تقوا مناسبت دارد؟
خواهرم گمان نکنید که اگر شما شیک و بدون حجاب از منزل بیرون آیید شرافتمند می شوید و مردها به نظر تقدیس به شما نگاه می کنند، همان کسانی که شما را خانم خطاب می کنند این ها روی اصل قوای شهوانی است و نگاه آنها نگاه شهوت آمیز است.  همان که با صورت بشاش شما را استقبال می کند و به شما دست می دهد و به ظاهر احترام می گذارد در دل شما را خانم بی عفتی می داند و اگر قدری با غیرت باشد هیچ وقت امثال شما را به همسری نمی گیرد.(1)


==================================
(1) کتاب پاسداران حجاب
برچسب ها: رسول الله (صلی الله علیه و آله)، بانو مجتهده امین که در رابطه با حجاب جملات نابی دارد، سعادت و خوشبختی و آسایش و آزادی، حکم حجاب تکلیف است، خانم بی عفتی می داند، غیرت، بانو مجتهده امین،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 24 شهریور 1391 توسط داود