تبلیغات
بانوان - اسطوره حیا
فرزندانم اطراف خواهرتان راه بروید، نکند وجودش را نامحرمی ببیند؛ و به مقصد که می رسیدند می فرمود: نورها را خاموش کنید، نکند چشم کسی به خواهرتان (بی مورد)بیفتد؛(1) اوج غیرت، اوج محبت، و اوج حیا را در این یک سطر می توان یافت.

اما آیا این زینب قرار است هیچگاه دیده نشود و فقط در گوشه ای از منزل نشیند.
نه، چنین زنی می تواند تاریخی بسازد مثل تاریخ عاشورا؛ و صفحات تاریخ را پر کند از رشادت هایش؛ چنین زنی می تواند رسوا کند سردمداران دوران خود را.
 زینب کبری به همه ما آموخت که در عین حجاب و پوشش و حیا می توان بزرگترین کارها را به زیبایی انجام داد آنچنان که خودش بگوید: ما رایت الا جمیلا

زینب قهرمانی است که مردان در مقابلش خود را ناچیز می بینند؛ زینبی که عاشق حسین است حتی در هنگام کشته شدن عزیزترینش از کسی درخواستی ندارد الا خداوند ولی وقتی صحبت از حجاب و حیا می شود چون می داند حسین غیرت الله است و دوست ندارد چشم نامحرمی به خواهرش بیفتد از شمر در خواست می کند که از مسیر کم جمعیت ما را وارد شهر گردانید و یا اینکه سرهای شهیدان را جلوتر از ما ببرید تا تماشاچیان به تماشای سرهای بریده مشغول گردند.(2) چون نمی خواهد گوهر وجودش را در معرض دید اجنبی قرار دهد.

آری این زینب است، همان زینب عفیفی که هنوز صدای رسایش در گوش زمان می چرخد و گویی هشدار می دهد به بانوان ما، که مواظب باشید چون جسمی بی اراده ملعبه دست محافل سودجو و مردان شهوت پرست نگردید و اجازه ندهید که به اسم تمدن شما را به عنوان ابزاری برای شهوت رانی و رواج فحشا استفاده نمایند.

====================================
(1) رحمانى همدانى، احمد، فاطمه زهرا علیها السلام شادمانى دل پیامبر، افتخارزاده‏، سید حسن، ص ۸۶۳، دفتر تحقیقات و انتشارات بدر، چاپ چهارم، تهران‏، ۱۳۸۱ش‏.
(2)
الملهوف على قتلى الطفوف، ص 142

                       

برچسب ها: غیرت، عاشورا، ما رایت الا جمیلا، خداوند، امام حسین علیه السلام، گوهر وجود، زینب س،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 6 مرداد 1391 توسط داود