تبلیغات
بانوان - آموزش حجاب و عفاف
من بسیار زشت می دانم که جنازه زنان را پس از مرگ بر روی تابوت سر باز گذاشته و بر روی آن پارچه می اندازند که حجم بدن را برای بینندگان نمایش می دهد. مرا به روی تابوت آن چنانی نگذارید و بدن مرا بپوشانید. که خداوند تو را از آتش جهنم باز  دارد.(1)

این مقداری از وصیت حضرت زهراعلیها السلام به امیرالمومنین است و درس اوست به ما. وصیت و درس بانویی که در لحظه لحظه زندگی کوتاه خودش  چه در آن هنگام که در جنگ احد به مداوای مجروحان با حفظ حجابش می پرداخت(2) و چه در آن هنگام که با چادر خاکی  و حجاب زیبایش به دنبال شوهر  مظلومش  با فرزندان عزیزش به سمت مسجد می دوید و چه در آن هنگام که بین در و دیوار قرارش دادند، لحظه ای حجاب و عفافش را فراموش نکرد و چه زیبا حجاب و عفاف را به بانوان ما آموخت و تا آخرین لحظه که نه، حتی برای بعد از مرگش هم  به ما درس داد که موظب باشید بدنتان را نامحرم نبیند.
بله عزیزان در مکتب بانویی درس می آموزیم که حاضر نشد در مقابل نابینا بدون حجاب باشد(3) این آموزش ها از بانوییست که ارزش یک زن را به آن نمی داند که با نامحرم هم کلام شود بلکه ارزش زن را در آن می داند که نه نامحرم او را ببند و نه او نامحرم را ببیند.
و این چه  درس های بزرگی بود در آن زمان برای زنان عرب. زنان عربی که طواف را  لخت و عریان تا قبل از آن انجام می دادند و چه شده است ما را که امروز دوباره به قهقرا و عقب باز گشتیم. به عصری که زن هیچ ارزشی نداشت، جز ابزاری در دست مرد.
(1) بحارالانوار جلد 43، صفحه 189
(2)الخزاعی النیشابوری، همان کتاب، ج‏5، ص‏43
(3)
بحار الا نوار: ج 43، ص 91،
برچسب ها: تابوت، حجم بدن، نمایش، آتش جهنم، جنگ احد، چار خاکی، بین درو دیوار، حجاب و عفاف، نابینا، ارزش یک زن، زنان عرب، لخت و عریان، وصیت حضرت زهراعلیها السلام به امیرالمومنین،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 21 اردیبهشت 1391 توسط داود