تبلیغات
بانوان - متخصصان حقیقی
مریض بشیم میریم پیش دکتر مطمئن و تحصیلکرده. خونه بخواهیم بسازیم میریم پیش بنایی که چندین سال سابقه داره و خبره است. لباس بخواهیم بدوزیم دنبال آدم وارد می گردیم کسی که کارش خیاطی است و......اما خیلی جالبه احکام دین را بخواهیم بفهمیم خودمون میشیم متخصص. اصلا گویی هیچ تخصصی لازم نیست. و میگیم دین فهمیدن که کار سختی نیست غافل از این که ما مردمی هستیم که تا زمانی که پیامبران نیامده بودند خدای به آن عظمت را عبادت نمی کردیم و بت می پرستیدیم و اگر خیلی متمدن بودیم خورشید و ماه را می پرستیدیم. آنقدر دین را کوچک گرفتیم که امروزه در بسیاری از تجمعات کسانی که راجع به ساده ترین مسائل شاید اهل نظر نباشند راجع به دین نظر می دهند اون هم با قاطعیت. یادم نمی رود در جلسه ای بودم که صحبت از امام زمان (عجل الله فرجه) شد و در آن جا شخص تحصیل کرده دینی هم بود اما همه نظر دادند ولی یکی از اون شخص سوال نکرد حرف های ما درست است یا نه؟ در حالی که بسیاری از اعتقادادشان مشکل داشت (از جهت مبانی دینی) و این چه کار خطرناکی است در جامعه امروز ما.
بحث حجاب و کیفیت آن یک بحث دینی است که به خاطر تاکیدات دین و قرآن به آن پرداخته شده است اما هر کسی به نوعی نظر میدهد یکی میگه این قدر حجاب از جهت دین مشکل ندارد و یکی.....اما جالب این جاست کسانی که عمری پای درس پیامبر نشستند و پیر شده اند در این راه از هزار سال پیش تا به حال یک جمله می گویند؛ و حد حجاب را یک مسئله میدانند؛ و ما که هیچ درس دینی جزء نهایتا چند سال دانشگاه آن هم خیلی باسواد باشیم در رشته ریاضی و فیزیک و تجربی....یک چیز دیگر می گوییم.
ای کاش برای حد حجاب رجوعی داشته باشیم، به متخصصان دین تا مثل این خواهر عزیز که اشکال کرده بود به تصویری که در پست (شعر و حجاب) گذاشتم، اشکال نکنیم و نگوییم به نظر ما این حد حجاب هم کافی است و حد حجاب دینی را از دین به دست آوریم و از طریق بزرگان از مراجع که نظر خودشان را اعلام داشته اند که نظر آنان قطعا برگرفته از قرآن و شرع است بعد از سال ها تحقیق و سختی کشیدن و گشتن در بین متون دینی و اسلامی.
تمام مراجع تقلید شیعه، پوشش سر، مو و گردن زن مسلمان (بجز پیرزن) را واجب میدانند. و تمام صاحب نظران و متخصصان فقه امامیه، که محل رجوع و استفتاء مردم مومن و مسلمان است، پوشش سر و موی و گردن زن مومن و مسلمان را واجب میدانند. آیات عظام بهجت ،سیستانی،مقام معظم رهبری، فاضل لنکرانی، تبریزی، نوری همدانی، مکارم شیرازی، شبیری زنجانی، صافی و دیگر مراجع عالی قدر بر این فتوا اتفاق نظر دارند. متن این فتوا بدین شرح است :زن مومن مسلمان باید بدن و موی خود را از نامحرم بپوشاند. بلکه احتیاط واجب آن است که بدن و موی خود را از پسری هم که بالغ نشده ولی خوب و بد را می فهمد (و به حدی رسیده که مورد نظر شهوانی است)بپوشاند.

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 2 دی 1390 توسط داود
نمایش نظرات 1 تا 30