تبلیغات
بانوان - راه اینجاست
یکی از برنامه هایی که از تلویزیون گاها پخش می شود، برنامه "راه اینجاست" می باشد؛ که به صحبت ها و دیدگاه های امام راحل می پردازد؛ که امام خمینی  عزیز که در قلوب بسیاری از مردم عدالت خواه و دین دار عصر ما جای دارد، چه دیدگاهی در مسائل کشوری از نگاه دینی دارد. اما تا زمانی که من گوش دادم، چیزی از امام عزیز راجع را به حجاب نشنیدم؛ و این شد که با خودم فکر کردم که چه خوب می شود اگر بتوان دیدگاه امام راحل را در بحث حجاب بنویسم که به یکی از نوشته های آن حضرت در صحیفه نور رسیدم، به نظر من بسیار زیبا و حکیمانه آمد و برای همین برای شما دوستان عزیز هم در این پست می نویسم تا شما هم از زیبایی کلام این عزیز بلند مرتبه نهایت استفاده را ببرید. امام راحل می فرماید:
زن در دو مرحله مظلوم بوده است یکی در جاهلیت؛ در جاهلیت زن مظلوم بود و اسلام منت گذاشت بر انسان، زن را از آن مظلومیتی که در جاهلیت داشت بیرون کشید. مرحله جاهلیت مرحله ای بود که زن را مثل حیوانات بلکه پایین تر از آن محسوب می کردند. اسلام زن را از آن لجنزار بیرون کشید.
زمان جاهلیت زن را از آن مقام شرافت و عزت که داشت، پایین کشیدند در یک موقع دیگر در ایران ما زن مظلوم شد و آن در دوره ی شاه سابق و شاه لاحق بود با اسم این که زن را می خواهند آزاد کنند ظلم کردند به زن، زن را از آن مقام شرافت و عزت که داشت پایین کشیداند. زن را از آن مقام معنویت که داشت شی ء کردند به اسم آزادی ....،آزادی را از زن و مرد سلب کردند. در صورتی که زن انسان است؛ آن هم یک انسان بزرگ. زن مربی جامعه است. سعادت و شقاوت کشورها بسته به وجود زن است. زن با تربیت صحیح خودش انسان درست می کند. مبدا همه سعادت ها از دامن زن بلند می شود و مع الاسف زن را به صورت یک لعبه در آوردند. این پسر و پدر.... (رضا شاه و فرزندش)آن قدر جنایات که به زن کردند به مردان نکردند.(1)
ما نمی توانیم و اسلام نمی خواهد که زن به عنوان یک شی ء و یک عروسک در دست ما باشد. اسلام می خواهد شخصیت زن را حفظ کند و از او انسانی جدی و کارآمد بسازد ما هرگز اجازه نمی دهیم تا زنان فقط شیئی برای مردان و وسیله ی هوسرانی باشند.
خداوند  شما را با کرامت خلق کرده است، آزاد خلق کرده است. خداوند همان طوری که قوانینی برای محدودیت مردها در حدود این که فساد بر آنها راه نیابد دارد، در زن ها هم دارد. همه برای صلاح شماست. همه قوانین اسلامی برای صلاح جامعه است. آنها که زن ها را می خواهند ملعبه  ی(بازیچه) مردان و ملعبه ی جوان های فاسد قرار بدهند خیانتکارند. زن ها نباید گول بخورند؛ زن ها گمان نکنند که این مقام زن است که باید بزک کرده بیرون برود با سر باز و لخت! این مقام زن نیست؛ این عروسک بازی است نه زن. زن باید شجاع باشد. (2)


(1)صحیفه ی نور،ج6،ص185
(2)صحیفه ی امام، ج6، ص302

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 2 آذر 1390 توسط داود
نمایش نظرات 1 تا 30