تبلیغات
بانوان - به خاطر انسانیت
اگر زنی به شوهر خودش در مسیر زندگی نگوید دوستت دارم واسه نوع مرد شاید تفاوت چندانی نکند؛ اما اگر مرد به زن ابراز محبت نکند این برای نوع زن آزار دهنده است، که نکند مرد به او بی توجه شده است؟ حال اگر در این جا مرد بی تفاوت گذر کند و بگوید  این که چیزی نیست تا زن بخواهد ناراحت شود و زن را با خود مقایسه کند متوجه تذکر دین می شود که چرا نسبت به همسرت چنین کردی. (1)
زن و مرد در انسانیت با هم برابرند؛ ولی در خلقت و احساسات دو موجود متفاوت هستند. دوستان عزیز مسائلی هست در دین که گاها خانم ها آن مسائل رو با روحیات خودشون می سنجند و احتمال می دهند که چیزی مهمی نیست؛ پس چرا دین به آن اهمیت داده؟ ولی اگر مدتی در وجود مرد بودند متوجه می شدند که مرد در همان مواردی که آن ها رعایت نمی کنند چقدر اذیت می شود و به ظاهر سعی می کند چیزی نگوید و بعضی از آقایون هم که تذکر می دهند بخاطر امر دین است و چون امر به معروف واجب است می گویند. و شاید بسیاری از زنان اطلاعی از این موارد نداشته باشند و این گرسنگی نگاه به زن را از جانب مردان درک ننمایند و هم چون ماهی ای باشند، که تا از آب خارج نشوند قدر تشنگی را نمی دانند؛ و برای همین است که شخصیتی مثل علویه ام الفخر می گوید:
بسیاری از زنان نمی توانند احساسات واقعی مردان و گرسنگی آنان به زن را درک نمایند؛ به همین دلیل نمی توانند فلسفه وجود پوشش، علت وجوب وقار و طمانینه برای زن در مجامع و محافل و .....را دریابند. (2)
ولی دوستان ما هنوز هم بر اصل وجوب حجاب تاکید می کنیم که حجاب واجب دینی است؛ ولی غیر از واجب بودن این امر خوب است بعضی از بانوان به خاطر انسان بودن و کمک به همنوع خود حجاب داشته باشند؛ و کاری نکنند که مرد این چنین بی رحمانه مورد اذیت و شکنجه واقع شود؛ که اگر این اذیت تداوم یابد هم زن ضرر می کند و هم مرد؛ و از آنجا که مرد قدرت فیزیکی بالاتری دارد، و در اثر این اذیت های روحی ممکن است به حد جوش نزدیک شود و انسانیت و محبت در عفاف را از جانب شما نبیند، ممکن است او هم یا دست به عمل ناشایستی بزند و به زور مرتکب به عمل شنیعی شود و یا اینکه با زبان حیله وارد شود و عفاف کامل را از شما بگیرد و این چیزی جز فساد کامل یک جامعه را در پی ندارد؛ و این مسئله ای است که حتی جاسوسی  انگلیسی مثل مستر همفر نیز به آن اشاره کرده است که می گوید:

در مسئله بی حجابی زنان باید کوشش کرد تا زنان به بی حجابی و رها کردن حجاب مشتاق شوند .پس از آن که حجاب زن با تبلیغات و سعی از میان رفت، وظیفه ماموران ما آن است که جوانان را به عشق بازی و روابط نامشروع با زنان تشویق کنند و بدین وسیله فساد را در جوامع اسلامی بسط دهند.(3)


(1)قول الرجل للمراه انی احبک لایذهب من قلبها ابدا.(الکافی ،ج5،ص569)
(2)یاقوت و مرجان،ص169
(3)خاطرات مستر همفر، ترجمه محسن مویدی ،ص84


داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 26 آبان 1390 توسط داود
نمایش نظرات 1 تا 30