تبلیغات
بانوان - گریه های پیامبر
چرا ما نماز صبح را دو رکعت می خوانیم و یا نماز ظهر را چهار رکعت؟ تا حالا این سوال را شنیده اید؟
به همان دلیلی که نماز صبح را دو رکعت می خوانیم و نماز ظهر را چهار رکعت به همان دلیل هم می گوییم باید حجاب ما به چه اندازه و به چه کیفیتی  باشد.
دوستان عزیز، ما در قران آیه ای که دلالت بر رکعات نماز کند نداریم؛ و این را از پیامبر و معصومین شنیده ایم و پیروی کرده ایم که کیفیت و اندازه نماز را چگونه انجام دهیم و از همان پیغمبر هم شنیده ایم که فرمود: زن بی حجاب بوی بهشت را استشمام نمی کند. (1)و همان پیامبری که ما از او در مسائل نماز اطاعت میکنیم بر احوال زنان بی حجاب گریستند و شبی که از معراج برگشتند چه بد توصیف کردند احوال زنان بی حجاب را.(2)
پیامبری که خداوند در قران در وصفش می فرماید: و ما ینطق عن الهوی (پیامبر کسی است که از روی هوی و هوس صحبت نمی کند)(3) و در جای دیگر می فرماید: و ما اتاکم الرسول فخذوه ....(آن چه که پیامبر برای شما آورد بگیرید)(4)پس آیا همین که ما این همه روایات از پیامبر داریم در بحث حجاب آیا خود دلیل قانع کننده ای بر وجوب حجاب نیست؟ زیرا اصل وجوب حجاب در قرآن آمده و تفسیر و توضیح این آیات بعهده پیامبر و اهل بیت است که برای ما بیان می کنند. وگرنه اگر بخواهیم اشکال کنیم که ما حرف پیامبر را نمی خواهیم جدای از این که در بسیاری از مسائل تکلیفیمون مثل تعداد رکعات ....با مشکل مواجه می شویم، خلاف قران نیز عمل کرده ایم. یکی از مواردی که به ما کمک می کند تا به اهمیت وجوب حجاب در اسلام پی ببریم این است که:
ما با اهل سنت در مواردی اختلاف داریم ولی در بحث وجوب حجاب اتفاق نظر داریم و این خودش دلالت بر وجوب شدید حجاب در شریعت اسلام دارد. آیا این که همه فرقه های اسلامی حجاب را لازم می دانند چیزی است که به صورت اتفاقی به وجود آمده باشد؟ نه دوستان این ها اتفاقی نیست؛ این ها گریه های شدید پیامبر مهربان ما را در وصف انسانهای بی حجاب دیده اند. این ها شنیده اند آن زمانی که پیامبر از معراج برگشته بود می فرمود: دیدم زنانی از امتم را که به مویشان آویخته شده بودند و این ها کسانی بودند که در دنیا مویشان را از نامحرم نمی پوشاندند. دیدم زنانی از امتم را که گوشت بدن خود را می خوردند و این ها کسانی بودند که بدنشان را برای نامحرمان تزئین می کردند. (5)
دوستان روایات در این باب زیاد است که مسلمانان از پیامبر شنیده باشند و چقدر خوب است به خودمان مراجعه ای داشته باشیم که آیا خوب است بخاطر گناهی که هیچ فایده ای برای ما ندارد و شاید لذتی لحظه ای داشته باشد، با اصول شرع لجبازی کنیم .


(1)فروع کافی،ج 5،ص521
(2)وسائل الشیعه،ج7،ص156
(3)سوره نجم،آیه 3
(4)سوره حشر،آیه 7
(5)وسائل الشیعه ،ج7،ص156


داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 20 آبان 1390 توسط داود
نمایش نظرات 1 تا 30