تبلیغات
بانوان - حجاب برتر
ممکن است دوستی بگوید آقا داود، شما حجاب در یهود و مسیحیت و حجاب در زمان ایران باستان را گفتید؛ خوب این ها به ما چه ارتباطی دارد. اصلا مگه آن ادیان یا ایران باستان می توانند الگوی ما باشند. مگه نه این که دین اسلام کامل ترین و بالاترین ادیان است و ما هم مسلمانیم چرا حجاب در اسلام را معرفی نمی کنید؟
خوب، این حرف منطقی است ولی این که ما آنها را معرفی کردیم خواستیم گفته باشیم که عقیده به حجاب فقط در دین اسلام نیست؛ بلکه در همه عقاید و ملل این عقیده وجود دارد. و در این پست و پست های بعدی سعی می شود بیشتر به حجاب در اسلام پرداخته شود .
دوستان عزیز من، برای حجاب در اسلام علاوه بر روایاتی که داریم که دلالت بر واجب بودن حجاب میکند؛ آیاتی از قران هم داریم که صریحا به بحث حجاب می پردازد. از جمله آیاتی که حجاب را به ما معرفی میکند آیه 59سوره احزاب است. خداوند در این آیه به پیامبرش می فرماید: ای رسول ما به همسران و دختران خود و به زنان مومنان بگو: جلبابها را (روسری بلند) بر خویشتن فرو افکنند این کار برای اینکه شناخته شوند (از کنیزان) و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است(1) (گویی در این آیه می خواهد گفته شود که برای دنیای خودتان هم که هست حجاب داشته باشید)
دوستان عزیز من؛ به نظر شما آیا این آیه، صریح در حجاب نیست؟ این یکی از آیات مرتبط به حجاب بود در آیه ای دیگر خداوند جایگاه حجاب و محجبه ها را بالا می برد و زنان را در جایگاه والاتری قرار می دهد ما در این زمینه آیه 31سوره نور را داریم که دلالت بر حجاب می کند. در قسمتی از آیه خداوند به پیامبرش چقدر زیبا و لطیف می فرماید: به زنان با ایمان بگو: (تعبیر زیبایی که در اینجا به نظر من به کار رفته این است که خداوند نمی گوید به زنان بگو و یا نمی گوید به زنان مسلمان بگو بلکه می گوید به زنانی که به من ایمان دارند و به دنبال کمال انسانی هستند بگو)زینت خود را جز آن مقدار که نمایان است آشکار ننمایید و روسری خود را بر سینه خود افکنید و زینت خود را آشکار نسازید جز برای شوهران یا پدرانتان و.....(2)در آخر آیه می فرماید: همگی به سوی خدا باز گردید؛ ای مومنان تا رستگار شوید. (و خدا می داند چه ارتباطی بین حجاب و رستگاری است. )


(1)احزاب59. یا ایها النبی قل لازواجک و بناتک و نساءالمومنین یدنینعلیهن من جلابیهن....
(2)نور31.و قل للمومنت یغضضن من ابصارهن و یحفظن فروجهن و لا یبدین زینتهن الا ما ظهر منها ....داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 14 آبان 1390 توسط داود
نمایش نظرات 1 تا 30