تبلیغات
بانوان - ندای فطرت
((فلما ذاقا الشجره بدت لهما سوء تهما و طفقا یخصفان علیهما من ورق الجنه)) (1)
(و چون از آن درخت تناول کردند زشتی هایشان اشکار گردید و بر آن شدند که از برگ درختان بهشت خود را بپوشانند)
این چند وقته برای این که حجاب را به اثبات برسانم با هم به خیلی جاها رفتیم از ایران باستان، از زمان ساسانیان گرفته، تا مادها و از ادیان، از مسیحیت تا به یهودیت گفتیم که راجع به حجاب چه دیدگاهی دارند خیلی جالب بود همه قائل به حجاب بودند؛ البته با کمی تفاوت در پوشش. از این برخورد ادیان و حکومت ها با حجاب آیا نمیشه به این نکته رسید که حجاب یک امر فطری هست؟ به نحوی که حکومت های غیر الهی هم با توجه به فطرت سالم خودشان در آن زمان که تبلیغات ماهواره ها و کارخانه های عظیم نبود به آن اهمیت می دادند و در واقع به ندای فطرت سالم خودشان لبیک می گفتند؛ مثل الان نبود که گاها فطرت ها مثل مرغ های ماشینی و میوه جات ما که دست کاری شده اند فطرت ها هم دست کاری شده باشد.
بله دوستان، زمانی که مسئله ای در تمام قانون ها باشد فطری محسوب می شود؛ و حجاب هم از این دسته مسائل است و کافیست که برای پی بردن به حجاب به حقیقت خود و به فطرت خود مراجعه کنیم تا دریابیم حجاب فطری یعنی چه؟ و خیلی جالب است؛ این فطری بودن حجاب را قران چقدر زیبا بیان می کند که قسمتی از آیه را در ابتدای مطلب نوشتم. قرآن در این آیه که به روشنی دلالت بر فطری بودن حجاب می کند می فرماید:
بعد از این که حضرت آدم و حوا از میوه درخت ممنوعه خوردند و لباس آن ها فرو ریخت به اولین چیزی که روی آوردند پوشش بود؛ (2) (و این در حالی بود که نامحرمی در بین آن ها نبود) آیا این احساس شرم از برهنگی حتی بدون حضور ناظر بیگانه، و سرعت در پوشاندن خود به وسیله برگ ها، از آن جهت که تحت هیچ آموزش یا فرمانی از جانب خداوند یا فرشته وحی و یا تذکر هر یک به دیگری صورت گرفته باشد، بیانگر فطری بودن پوشش در انسان نیست؟(1)سوره اعراف ایه22
(2)همان

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 8 آبان 1390 توسط داود
نمایش نظرات 1 تا 30