تبلیغات
بانوان - زیباترین درس
شب گذشته که درمسجد بودم روحانی مسجد سوالی را مطرح کرد بدین مضمون که حضرت زهرا سلام الله علیها زیبائی های معنوی فراوانی داشتند و از ما خواست که بهترین آن را بیان کنیم هر یک از دوستان به نکته خوبی اشاره نمودند ولی یکی از آن زیبائی ها را که دوستی از ما بیان نمود بسیار جلب توجه نمود مخصوصا اینکه کلام خود را با داستان قشنگی بیان نمود او گفت:
 از زیباترین درس هایی را که می توان از حضرت زهرا
سلام الله علیها آموخت، حفظ عفت و حجاب است. روزی مرد نابینایی برای ورود به منزل حضرت علی علیه السلام اجازه خواست. حضرت زهرا با ورود وی به پشت پرده رفت و حجاب خود را کامل کرد. رسول خدا صلی الله علیه واله که در آن جا حضور داشتند، پرسیدند: دخترم او که نابیناست و تو را نمی بیند، چرا پشت پرده رفتی و حجاب خود را کامل کردی؟ حضرت فاطمه پاسخ داد: (ان لم یکن یرانی فانی اراه و هو یشم الریح )اگر او مرا نمی بیند من او را می بینم و او بوی (زن نامحرم)را حس می کند .(1)
در ادامه این داستان روحانی فرمود:
آری، یک زن مسلمان هرگز فرمان خداوند متعال در مورد حفظ عفت و عصمت خود را فراموش نمی کند و در طول زندگی حجاب خود را همانند گوهری گرانبها پاسداری می کند. از منظر حضرت زهرا سلام الله علیها نزدیکترین حالات زن به خداوند متعال هنگامی است که خود را از دید نامحرمان دور نماید. خوشبختی و سعادت زن و جامعه در همین جمله نهفته است که تا می توانید از نامحرم دوری کنید و کمترین ارتباط را با آنان داشته باشید، اما متاسفانه در عصر ما شیاطین و دشمنان اسلام تلاش می کنند به هر وسیله و عنوانی زنان مسلمان را از هویت دینی خود جدا کنند و به مجامع عمومی و معرض دید نامحرم بکشانند و به این وسیله آنان را از اهداف اصلی خلقتشان بازدارند و آنان را به ورطه هلاکت و نابودی بکشانند .



(1)دعائم الاسلام ،نعمان ابن محمد مغربی،
مصر ،دارلمعارف ،ج2 ص214.







داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 23 خرداد 1390 توسط داود
نمایش نظرات 1 تا 30