تبلیغات
بانوان - رهبری، و دو تقدیر از زنان در کمتر از یک هفته
تا آفتاب درخشان حضرت خدیجه کبری و حضرت فاطمه زهرا و حضرت زینب کبری می درخشد، طرح های کهنه و نوی(ضد زن) به نتیجه نخواهد رسید.

رهبر انقلاب اسلامی در پیام به کنگره «هفت هزار زن شهید کشور» در 91/12/16 نقش زن مسلمان ایرانی در معرفی الگوی جدید از زن را تاریخ ساز خواندند و در توصیف ویژگی های زن مسلمان فرمودند:
زن مسلمان ایرانی، تاریخ جدیدی را پیش چشم جهان گشود و ثابت کرد که می توان زن بود، عفیف بود، محجبه و شریف بود، و در عین حال، در متن و مرکز، نقش آفرینی کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد.
ایشان با اشاره به نگاه موجود به زن در نظام های شرق و غرب جهان، به عنوان عنصری در حاشیه و یا ابزار جنسی برای مردان، به تبیین نقش شیر زنان ایران در انقلاب و دفاع مقدس بعنوان الگویی جدید با شاخصه ی (زن نه شرقی، نه غربی) پرداختند.و با اشاره به آثار فراگیر مجاهدت زنان شهید خاطر نشان کردند: اقتدار و جذبه ی تازه ای به برکت خون این زنان مجاهد در عصر جدید، ظهور کرده است که زنان را ابتدا در جهان اسلام، تحت تاثیر قرار داد و دیر یا زود در سرنوشت و جایگاه زنان جهان، دست خواهد برد.
(1)


حجاب و عفاف

رهبر انقلاب در دیدار دیگری که با قهرمانان المپیک و پارالمپیک در 91/12/21 داشته اند، نیز فرمودند:
حضور بانوان و دختران ورزشکار با رعایت حجاب شرعی، در میدان های بین المللی است که اقدامی فوق العاده، و بسیار مهم و با ارزش است.
رهبر انقلاب با اشاره به موارد متعدد از قتل، تعرض و تهدید رسمی زنان مسلمان محجبه در اروپا، خاطر نشان کردند: در چنین شرایطی هنگامی که یک زن مسلمان ایرانی و دارای حجاب بر سکوی قهرمانی می ایستد و همه را وادار به تکریم می کند کار با عظمتی انجام  شده است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: همه باید قلبا قدردان زنان ورزشکاری باشند که با حجاب و متانت و وقار در میدان های بین المللی ورزشی حاضر می شوند.(2)

گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری
=====================================

(2)http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=contentShow&id=10456
برچسب ها: حضرت خدیجه کبری و حضرت فاطمه زهرا و حضرت زینب کبری، کنگره «هفت هزار زن شهید کشور، دفاع مقدس، ابزار جنسی برای مردان، قهرمانان المپیک و پارالمپیک، حضرت آیت الله خامنه ای، اروپا،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 فروردین 1392 توسط داود